FOTBAL: UNIVERSITATEA CLUJ – UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-1, ÎN SUPERLIGĂ

Universitatea Cluj şi Universitatea Craiova au terminat la egalitate, 1-1 (1-0), duminică seara, pe Cluj Arena, într-un meci din etapa a 10-a a Superligii de fotbal.

Liderul a deschis scorul prin senegalezul Mamadou Thiam (38), cu o lovitură de cap, la cornerul executat de Dan Nistor.

Craiovenii, care au făcut o primă repriză slabă, dar care au jucat mult mai bine după pauză, au egalat prin japonezul Takuto Oshima (68), cu un şut deviat de Gabriel Simion. Niponul a marcat în premieră în Superligă.

”Şepcile roşii” au avut o bară, prin Simion (74).

”U” Cluj, care rămâne neînvinsă în acest campionat, venea după patru victorii consecutive.

Universitatea Craiova are două egaluri şi două eşecuri în ultimele patru etape.

FC Universitatea Cluj – Universitatea Craiova 1-1 (1-0), Cluj Arena – Cluj-Napoca
Au marcat: Mamadou Thiam (38), respectiv Takuto Oshima (68).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel), Andrei Constantinescu (Bucureşti); al patrulea oficial: Andrei Moroiţă (Ploieşti)
Arbitru video: Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitru asistent video: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) – CCA, Dan Potocianu (Bucureşti) – LPF