Liga 1: FC Voluntari, egalitate în meciul cu FC Rapid

FC Voluntari a terminat la egalitate cu FC Rapid Bucureşti, 0-0, marţi seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 25-a a Ligii I de fotbal.

Rapid a jucat mai bine în prima repriză, când a avut ocazii mari de gol prin Antonio Sefer (11 – bară, 30 – singur cu portarul).

Ilfovenii au avut ocazii bune în repriza secundă, prin Ricardinho (55), Vadim Raţă (58) şi Ion Gheorghe (64).

FC Voluntari a ajuns la 11 meciuri consecutive fără înfrângere, 4 victorii, 7 egaluri. Trei din ultimele patru meciuri şi în patru din ultimele şase meciuri ale ilfovenilor s-au încheiat cu rezultate de 0-0.

Rapid are şase meciuri la rând fără victorie, patru egaluri şi două eşecuri.

În tur, FC Voluntari s-a impus cu 1-0.

FC Voluntari – FC Rapid Bucureşti 0-0, Stadion ”Anghel Iordănescu” – Voluntari
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov)
Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) – CCA, Dan Potocianu (Bucureşti) – LPF

Sursa: Realitatea de Ilfov